Milan Dušek

autor detektivních románu a povídek

Menu: top1 Menu Menu
Životopis
Novinky
Tvorba
Fotogalerie
Fotky knížek
Archiv
Návštevní kniha
Kontakt
sef
Domů - Archiv - Stopy vraha

Archiv


leden 2012

STOPY VRAHA

Sbírka krimi příběhů vyšla uprostřed ledna 2012 v nakladatelství Moravská Bastei MOBA Brno. Knížka má 93 str. Cena je 50 kč.

Obsahuje tyto povídky:

 

STOPY VRAHA

SPONTÁNNOST MLÁDÍ

MLADÝ UPRCHLÍK

LÁSKA A ZRADA

LOUPEŽ V HRUBÉM LESE

POLIBEK ZA KABELKU

SMRT ZDRAVOTNÍ SESTRY

Autor pokračuje v řadě dříve vydaných příběhů, kde jsou hlavními protagonisty kriminalisté fiktivního okresu v Čechách v čele s kriminálním komisařem Josefem Bémem. Občas se objeví i soukromý detektiv Ondřej Jányš.

Knížku si můžete objednat telefonicky na 541 126 059 – 604 262 112, elektronicky na e-mailu: moba@mobaknihy.cz

Ohlasy:

STOPY VRAHA

--Srdečně zdravím. Dočetla jsem Vaši knížku Stopy vraha. Už při čtení první stejnojmenné povídky mi připadalo, že před sebou nemám nový soubor vydaný Mobou Brno, ale jako kdybych plynule pokračovala ve čtení krimipříběhů ze Vstříc smrti z Navy Plzeň. Opět propracované a po všech stránkách bezchybně zvládnuté příběhy, u nichž čtenář do poslední chvíle nevychází z napětí. Působivé vykreslení prostředí, výstižné charakteristiky osob z oblasti podezřelých, předvedení metod vyšetřujícího týmu komisaře Béma vedoucích k odhalení pachatelů, které k trestným činům vedou někdy i banální a nepochopitelné důvody. Momentální hnutí mysli, hádky, snaha o „zametení stop“, zlepšení životní úrovně, nebo prostě jen příležitost k obohacení. Příběh Mladý uprchlík se nedá přečíst jen jako napínavý detektivní příběh. Zavádí čtenáře do prostředí výchovného ústavu. Protagonista Libor se v jeho drsném prostředí propadá hloub a hloub. Jestliže v neutěšených rodinných podmínkách nožem jen hrozil, v ústavu s ním už vraždí. A nezůstává u jedné oběti… Kdo všechno na tom nese vinu, že Libor spáchal ty nejhorší zločiny – o tom čtenář musí přemýšlet. V povídce Láska a zrada jsem našla i Vaše jakoby „mimochodem“ pronesené konstatování. Cituji: „Je nepravděpodobné, že by se profesor fakulty výtvarného umění změnil ve zloděje a riskoval pro pouhých čtyřicet tisíc svou pověst, ale dnes je možné téměř všechno…“

--Povídkový soubor tedy opět splnil všechna má očekávání a chci Vám za něj poděkovat.

Dagmar Poláková

 

 
Informace o autorovi / Copyright © 2004 - 2020 / webmaster Miloslav Dušek
Všechny texty jsou chráneny Autorským zákonem c. 121/2000 Sb.
//Poslední aktualizace: 24/03/2014 16:58:22